टर्कीको अङ्कारास्थित अमेरिकी दूतावासमा आक्रमण

एक जना अज्ञात बन्दुक धारी ले गुडीरहेको कारबाट अन्धाधुन्ध गोलि प्रहार गर्दा अङ्कारास्थित अमेरिकी दुताबासका झ्यालहरु टुटेका छन् तर कोहि पनि घाइते नभएको एजेन्सी हरुले जनाएका छन् । प्रहरीहरु शंकास्पद बन्दुकधारी को खोजि मा छन् ।

 स्थानीय समय अनुसार बिहानको ५ बजे यो घटना भएको थियो । बन्दुकधारीहरु सेतो कारमा आएका थिए । तर कारको नम्बर यकिन हुनु अघि नै कार निकै टाढा पुगिसकेको थियो । कमसेकम ५ या ६ गोलि चलेको कुरा दुताबास का ६ नम्बर गेट मा बस्ने सुरक्षा अधिकारिहरुको क्याबिनबाट सुनिएको स्थानीय संचार माध्यम हरुले बताएका छन् ।

घटनास्थल वरिपरी भारि मात्रामा सुरक्षाकर्मीहरु तैनाथ गरिएका छन् र शंकास्पद व्यक्ति र आक्रमणमा प्रयोग भएको कारको ब्यापक खोजि भैरहेको छ । यो घटना नाटो संगठन , अमेरिका र टर्की बीचको सम्बन्ध धमिलिदै गएको अवस्थामा भएको छ ।

एक जना अमेरिकी पास्चर एन्ड्रयु ब्रुन्सनलाइ सन् २०१६ मा टर्कीमा भएको एर्दोगान सरकारलाइ अपदस्थ गर्न भएको सैनिक बिद्रोहमा सहयोग गरेको आरोप मा गिरफ्तार गरिएको छ । यो आरोप प्रमाणित भएमा एन्ड्रयु लाइ ३५ बर्ष सम्म को जेल सजाय हुन सक्नेछ । टर्कीको यस क्रियाकलाप बाट रिसाएर अमेरिका ले टर्की माथि नाकाबन्दी लगाएको छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.