श्रीवास्तव स्टन्ट : लुतो न कन्याई !

बिरगंज। लोसपा नेता विमल श्रीवास्तवले राजनीतिबाट सन्यास लिने रे! एमालेमा प्रवेश गर्ने भन्दाभन्दै पर्सामा एमालेबीच चर्को मारामार देखेर उनी अन्ततः राजनीतिबाट सन्यास लिने मुडमा पुगेका हुन्। लोसपा अत्यन्तै कमजोर भएको र एमाले आन्तरिक मारामारमा फसिरहेको देखेर केहिदिन अघि मात्र उनले ‘चुनाव नलड्ने’ मनस्थिति बनाएको बताएका थिए।

लोसपाका कार्यकारिणी सदस्य श्रीवास्तव ‘राजनीतिमा युवाहरुलाई मौका दिनुपर्छ नि, सधैं हामी नै चुनाव लड्ने, सधैं हामीले नै पार्टीमा नेतृत्व गर्ने? त्यसैले राजनीतिबाट नै सन्यास लिने सोच बनाएको छु। बरु सामाजिक काममा लाग्छु।’ भन्दैछन्। तर उनको राजनीतिक बिगत सामन्ती र दमनकारी हो। उनी चरम अवसरवाद छोपेर पन्चायत, बहुदल र गणतन्त्रबीच वडा अध्यक्ष, चार पटक मेयर, दुई पटक सांसद र एकपटक मन्त्री समेत भइसकेका ठालु हुन्।

पन्चायतको दानापानीमा गुण्डागर्दी र लुटपाट मच्चाउने स्वतन्त्र विद्यार्थी मण्डलबाट राजनीति सुरु गरेका उनी बहुदल आएपछि राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीबाट बिरगंजको मेयर बने। गणतन्त्र आएपछि भने महन्थ ठाकुर नेतृत्वको तराई मधेस लोकतान्त्रिक पार्टीमा लागे। तमलोपाबाटै संविधानसभा सदस्य भए। तमलोपा सहित मधेसी दल मिल्दा सुरुमा राष्ट्रिय जनता पार्टीतिर लागेपनि २०७४ सालको स्थानीय चुनावमा वीरगञ्जको मेयरमा राजपाले राजेशमान सिंहलाई टिकट दिने भएपछि उनी विजयकुमार गच्छदार नेतृत्वको नेपाल लोकतान्त्रिक फोरमबाट मेयर उठी पराजित भए ।

चुनावमा जुनसुकै हतकण्ठा अपनाउन सक्ने उनी मेयरमा पराजित भएपछि तत्कालै संघीय समाजवादी फोरममा प्रवेश गरी पर्सा क्षेत्र नं २ बाट प्रतिनिधिसभामा विजयी भए। अन्ततः महन्त ठाकुरतिरै लागेर केपी अ‍ोलीको प्रतिगामी सरकारमा १८ दिन श्रम, रोजगार तथा सामाजिक सुरक्षामन्त्री बनेका उनले स्थानीय निर्वाचनमा वीरगञ्जमा एमालेसँग चुनावी तालमेल गराउन सक्रिय भूमिका निर्वाह गरे। तर उनको सक्रियताले हावा खायो। जसपाका राजेशमान सिंहले अत्याधीक मतले मेयर जिते।

७३ बर्ष पार हुँदैगर्दा चाहिँ  राजनीतिमा चरम असफलता लागेपछि उनी सन्यासको संवेदना छर्दैछन्। मधेस राजनीतिले त उनलाई डेट एक्स्पाएर सावित गरेको छ नै, तै तै कसैले घुर्की सुनेर पद दिईहाल्छ कि भन्ने आत्मस्लाघा अझै प्रकट गर्दैछन्। राजनीतिबाट सन्यास लिएछन् नै भनेपनि उनको निर्णय जनतालाई लुतो न, कन्याई!

Leave a Reply

Your email address will not be published.