दुई करोड नगदसहित मेयरकी छोरी पक्राउ

अमेरिकी सीमा क्षेत्रबाट दुई करोड रुपैयाँ नगदसहित एक मेयरकी छोरी पक्राउ परेकी छन् । उनको साथबाट दुई थान पेस्तोल समेत बरामद भएको छ । अमेरिकाको टेक्सासबाट पक्राउ परेकी तीं युवतीको नाम येशी मोरिया हो । २८ वर्षीय येशी मेक्सिकोको मिचोआकान नगरपालिकाकी मेयरकी छोरी हुन् । उनलाई अमेरिकी भन्सार तथा सीमा सुरक्षा टोलीले पक्राउ गरेको हो । उनीविरुद्ध सम्पत्ति शुद्धीकरण मुद्दा दर्ता गरी अनुसन्धान सुरु गरिएको छ ।

‘डेली मेल’ को रिपोर्ट अनुसार येशी मोरिया दुई करोडभन्दा बढी नगद र बन्दुक लिएर अमेरिकाबाट मेक्सिको जान खोजिरहेका थिए । तर सीमा पार गर्न अघि, उनी टेक्सासको लारेडोमा जुआरेज-लिंकन ब्रिजमा चेकको क्रममा समातिए। सोधपुछमा उनी मिचोआकान नगरपालिकाका मेयर आर्टेमियो मोरियाकी छोरी भएको खुलेको छ । अधिकारीहरूले उनको कारमा कोल्ट 1911.45-क्यालिबर ह्यान्डगन र Glock 9mm ह्यान्डगन फेला पारे। यसबाहेक दुई करोड रुपैयाँ पनि प्राप्त भएको छ । येशी मोरियालाई त्यसपछि वेब काउन्टी शेरिफको प्रहरीलाई सुम्पिएको थियो। तर, चार लाख धरौटी बुझाएर उनी जेलमुक्त भएका थिए ।

येशीले इन्स्टाग्राममा आफ्नो गिरफ्तारी राजनीतिक प्रेरित भएको बताएका छन् । आफ्नो परिवारलाई बदनाम गर्न राजनीतिक कारणले यो सबै भइरहेको उनले आरोप लगाए । स्मरणीय छ कि अमेरिकी कानून अनुसार यति ठूलो रकम देश भित्र वा बाहिर लैजाने व्यक्तिको सीमा सुरक्षा टोलीलाई जानकारी गराउनु पर्ने हुन्छ । एक निश्चित रकम प्रतिबन्ध बिना बोक्न सकिन्छ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.